Windows 10 Güncelleştirmeleri Askıya Alındı

Günümüzde neredeyse birçok bilgisayarda yer alan Windows 10 işletim sistemi son dönemdeki sorunları ile ön plana çıkmaya başlamıştı. Özellikle son dönemde yapılan güncellemelerin neden olduğu birçok sorun kullanıcıların tepkisini çekiyordu. Kullanıcıların yaşadığı bu sorunları ortadan kaldırmak isteyen ABD’li şirket corono virüsünün de etkisiyle yeni kararlar aldı.

Windows 10 Güncellemelerinden Bazıları Askıya Alındı

Şirket yaptığı açıklama ile corono virüsünün etkilerinden bahsetti. Açıklamada aynı zamanda üzerinde çalışılan ve bu ay içerisinde dağıtılması planlanan kimi güncellemelerin askıya alındığını belirtti. Bu kararın ise güncellemelerde yaşanabilecek sıkıntıların önüne geçmek ve daha istikrarlı bir işletim sistemi oluşturmak olduğu vurgulandı.

Teknoloji devi Microsoft, kullanıcılarına daha öncesinde her ayın son iki haftasında opsiyonel olan güncellemeler sunuyordu. Bu güncellemelerin birçoğu son dönemde çeşitli aksaklıklara neden olduğu için kullanıcıların tepkisini çekmeye başlamıştır. Alınan yeni karar ile beraber Microsoft, bu güncellemelerin geçici bir süre askıya alındığını belirtti. Özellikle sorun yaşayan kullanıcılar tarafından sevinçle karşılanan bu karar sonrasında yeni güncellemelerin ne zaman gelmeye başlayacağı merak ediliyor.

Windows 10 Güncellemeleri Ne Zaman Gelmeye Başlayacak?

Gereksiz ve işlevsiz olan güncellemelerin neden olduğu sorunlardan kurtulmak için opsiyonel güncellemeler şimdilik askıya alınmış olsa da kimi durumlarda bu güncellemeler hayat kurtarıcı olabiliyordu. Evden çalışılmaya başlandığı bu dönemde Windows 10’un kullanıcılar için nasıl bir yol haritası izleyeceği birçok kişi tarafından merak ediliyor. Opsiyonel güncellemelerin fişi şimdilik çekilmiş olarak gözükse de bu güncellemelerin tekrar ne zaman geleceği ile ilgili bir bilgi yok.

Yapılan son güncellemeler ile Windows 10 1809, 1903 ve 1909 sürümleri bundan etkilenmişti. Son olarak “Windows 10 1909 Build 18363.836” kodlu bir güncelleme daha yayınlandı. Bu güncellemeden sonra bilgisayarların performanslarında nasıl bir değişiklik olduğu şimdilik bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir