SEO’ya Olumlu Etki Eden Faktörler

SEO tek parçadan oluşmadığı ve yüzlerce algoritmayla çalıştığı için, tam olarak nelerin site için iyi olup olmadığını bilemeyiz. Fakat senelerdir girilen içerikler, oluşturulan web siteleri bilgi birikimimizin oluşmasını sağladı. Ve kesinlikle olumlu katkısı olduğunu bildiğimiz pozitif SEO faktörleri şunlardır;

  • Sitenin kaliteli yazılardan backlink alması
  • Site hızının Google ölçeğinde iyi olması
  • Resimlerin doğru kullanılması
  • Anahtar kelimeleri kullanma ve kalın yapma.

Başlıkların alt başlıklar halinde ayrılması, bir yazı içerisinden sitedeki diğer yazılara link verilmesi, içeriklerin neredeyse tamamen özgün olması da olumlu faktörlerden bazılarıdır. Bu yöntemler kolaylıkla çoğaltılabilir. Siteniz için neyin iyi neyin kötü olduğunu anlamak istiyorsanız, yaptığınız şeyin legal olup olmadığına bakın.

Başlıkların Kullanımının SEO’ya Etkisi

Çoğumuzun bildiği üzere, içerik SEO için olmazsa olmazdır. Fakat içeriğin Google tarafından ilgi çekmesi için, öncelikle anahtar kelimelere uygun yazılmış, belirli karakter sayısında olan ve yazının amacını bildiren başlıklar girilmesi çok kritik rol oynar. Çünkü yazınız ne kadar kaliteli olsa da, Google ilk olarak değerlendirmeye başlıkla başlar.

  • Başlıklarınızı kullanırken sadece H1 etiketini kullanmayın. Tüm H etiketlerini yerine göre alt başlıklar halinde kullanın ki, yazınız düzenli bir görünüme sahip olsun. Ve çoğu SEO uzmanına göre bir yazı içerisinde sadece bir adet H1 etiketi kullanılmalı. Fazlası sitenin birden fazla ana başlığı olacağı anlamına geldiği için Google’ın kafasının karışmasına neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir