Samsung Galaxy Fold 2

Samsung katlanabilir telefonu Galaxy Z Flip ile telefon pazarına heyecanlı bir giriş yapsa da ekranlarda meydana gelen kırılma sorunu Samsung’un canını bir hayli sıkmıştı. Bu durumu düzeltmek için uzun süredir yeni geliştirmeler üzerinde çalışan Samsung, Galaxy Fold 2 ile bu durumu tersine çevirecek gibi duruyor. Firma aynı zamanda uygun fiyata sahip farklı bir katlanabilir telefon üzerinde çalışmalarını da sürdürüyor.

Piyasaya çıkacak olan yeni cihazın Galaxy Fold Lite olarak adlandırılması bekleniyor. Son dönemde basına sızan bilgiler sayesinde telefonun birçok özelliği biliniyor. Sızdırılan bu bilgilere göre telefonun 256 GB depolama alanının olması bekleniyor. İşlemci tabanında ise Snapdragon 865 tercih ediliyor. Ayrıca cihazdaki diğer yüksek teknoloji özellikler performansı daha da artırıyor.

Galaxy Fold Lite Özellikleri

Uygun fiyatı ile piyasaya çıkmaya hazırlanan Galaxy Fold Lite ne yazık ki 5G desteğine sahip olmayacak. RAM kapasitesi hakkında şuan bir bilgi olmasa da 8GB ya da 12GB olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor. Birçok cihazda yer alan UTG (Ultra Thin Glass – Ultra İnce Cam) teknolojisi ne yazık ki Galaxy Fold Lite’ta olmayacak. Bu teknoloji sayesinde ekran üzerinde çok ince koruyucu bir cam katman oluşturulabiliyordu. Ancak fiyatının uygun olması nedeniyle bu katman yerine plastikten yararlanılarak koruyucu katman oluşturulacak.

Galaxy Fold Liteın dikkat çeken bir diğer özelliği ise fiyatı. 1099 dolar ile piyasaya sürülmesi beklenen cihazın ne zaman piyasaya sürüleceği henüz bilinmiyor. Yapılan tahminlere göre cihazın birkaç ay içerisinde vitrinlerdeki yerini alması bekleniyor. Cihazın Türkiye’deki satış tarihinin ise resmi satış tarihinden sonra olması bekleniyor. Son yapılan gümrük vergilerinden sonra 1099 dolar fiyatı ile satışa çıkacak olan Galaxy Fold Lite’ın ülkemizde ortalama olarak 1500 dolar fiyatı ile vitrinlerde yer alması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir