Neden web dizinlerine site gönderiliyor

Web dizinleri temel olarak ilgili konulara göre sıralanmış bir web sitesi kataloğu görevi görür. Siteniz için dizin gönderimini kullanmanın birçok faydası vardır. Burada, aşağıdaki gibi faydaları az:

Arama motorunun tarayıcıları (örümcekler) veritabanında endekslemek için yeni siteler ve çeşitli dizinlerde bağlantılar göndermek yoluyla daha iyi bir yol arıyorlar. Böylece dizinde web sitesi göndermek web sitenizin kolayca dizine almak için yardımcı olur.

Sitenize gelen bağlantılar almak büyük arama motoru sıralama algoritmaları önemli sıralama faktörüdür. Dizin gönderme, sitenizin bağlantı popülerliğini artırabilecek şekilde geri bağlantıların çoğunu almanıza yardımcı olur.

Web dizinlerine site göndererek tek yönlü geri bağlantıları alabilirsiniz ve sitenize gelen bağlantılar Google, Bing ve Yahoo.so gibi büyük arama motoru için sıralama fabrika biridir, kalite dizininden bağlantı arama motoru sıralamalarında iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Ana anahtar kelimelerinizi veya anahtar kelime öbeklerinizi dizin listeleme başlığında kullanabilirsiniz ve çoğu dizin sitenize geri dönmek için başlığı kullanır.

Çoğu dizin, sitenizi açıklayan anahtar kelimeler içeren bir bağlantı sağlamanıza olanak tanır. İstediğiniz anahtar kelimelerle sitenize bağlantılar almak kolay değildir ve dizinler bu tür bağlantıları almak için en kolay ortam görevi görür. Hedeflenen anahtar kelimelerle bağlantı elde etmek, belirli terimler için sıralama yaparken sitenizi başkalarına göre tercih eden arama motorlarına sahip olabilir. Çeşitli bağlantı çapa metni kullanarak, web sitenizin bir arama motoruna yazıldığında bu anahtar kelimeler veya kelime öbekleri altında bulunma olasılığını artırabilirsiniz. Sonuçta, web sitenizin başarılı olmasını istiyorsanız, insanlar tarafından bulunması gerekir ve bunun için en iyi yolu sitenizin önemli aramalar için üst geliyor olacaktır. Kullanıcılar belirli kelimeleri kullanarak arama yaptığında, sitenizin bu kelimeler için ilk birkaç sonuçta görünmesini istersiniz. Çoğu dizin faydaları verilen göndermek için ücretsiz, sitenizi mümkün olduğunca çok sayıda SEO dostu dizin listelenen için iş mantıklı. Sonuçta, bunu yaptığınız için hiçbir şey kaybetmezsiniz.

Sitenizi dmoz.org, joentArticle Search, yahoo dizini gibi yüksek kaliteli dizinlere göndererek doğrudan trafik alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir