Neden Link Building Arama Motoru Trafiğinin Anahtarıdır

Bağlantı kurma, arama motoru trafiğinde başarınızın anahtarıdır, ancak sitenize geri bağlantılar ararken göz önünde bulundurmanız gereken iki şey vardır.

Özellikle google ppc gibi diğer ücretli kaynakların karlı bir şekilde yürütülmesi zorlaştığından, arama motoru trafiği şu anda önemli bir konudur. Arama motoru trafiğinin büyük bir YG’si vardır, çünkü İnternet üzerinden içerik dağıtmanız gerekse de, kalıcı içeriği ortadan kalkmaz ve aynı zamanda arama motorlarında organik olarak sıralanmasına yardımcı olur. Ancak arama motorlarında iyi sıralamak istiyorsanız, anahtar bir bağlantı kurma stratejisine sahip olmaktır. Başlangıçta, Google’da iyi sıralamak için yapmanız gereken iş miktarından vazgeçebilirsiniz, ancak gerçek şu ki, oraya vardığınızda, büyük olasılıkla uzun süre orada kalabilirsiniz. Bölüm.

  Arama motorları, içeriğinizin bir arama sorgusuyla alaka düzeyini ölçebilmelidir.

Google (ve diğer arama motorları) sitenize objektif olarak bakmak zorundadır. Bir kullanıcının aradığı içeriği teslim edemezse hiç kimse google’ı kullanmaz. Bu nedenle, google’ın belirli bir web sitesinin kullanıcılarının aradıklarıyla alaka düzeyini derecelendiren bir sisteme sahip olması gerekir. Bunu gerçekleştirmek için kullandıkları birçok yöntem vardır, özellikle yerinde ve harici optimizasyon, ancak bağlantı kurma, sitenizin belirli bir konuyla ilgili popülerliğini belirlemenin son derece etkili bir yoludur. Zaman geçtikçe, daha fazla site size (geri bağlantı) saygın bir bilgi kaynağı olarak başvurarak, nişinizde bir otorite sitesi olarak size daha fazla ağırlık ve alaka verir. Bağlantı oluşturmanın ne olduğunu ve alaka düzeyinin sıralamaları nasıl etkilediğini anladıktan sonra, bu gelen bağlantılar doğal olarak sitenizi daha güçlü hale getirecek ve size özel pazarınızda daha iyi organik sıralamalar sağlayacaktır.

Miktar vs kalite

Böylece artık gelen bağlantılar daha fazla arama motoru trafiği almak için anahtar olduğunu belirledik, soru “kaç tane ihtiyacım var ve nereden geldikleri önemli mi?” Cevap o kadar açık değil. Nasıl sitenizle ilişkili bir ağırlık veya sayfa sırası varsa, gelen bağlantının sayfasında da onunla ilişkilendirilmiş bir sayfa sırası bulunur. Sıralama ne kadar yüksek olursa, bağlantı o kadar iyi olur! Diğer her şey eşit, ihtiyacınız olan tek şey rakiplerinizden daha fazla bağlantı ve daha üst sıralarda olacaksınız. SEO dünyasında rekabet nadiren düz bir düzlemde olduğundan, Google’da 1 numara sıralamanın anahtarı, yüksek sayfa sıralarına sahip yüksek kaliteli kaynaklardan mümkün olduğunca çok gelen bağlantıya sahip olmaktır. Bu nedenle, daha az gelen bağlantıya sahip bazı siteler aslında binlerce bağlantıya sahip diğerlerinden daha iyi sıralanacaktır Bilim Makaleleri, bağlantıları sadece güçlü kaynaklardan geliyor ve daha fazla güvenilirlik sağlıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir