Nasıl Doğal Olmayan bağlantıları Bulmak ve Google Penguin Attack Kurtar

Doğal olmayan sırt bağlantıları penguen saldırısının nedeni olabilir. Ancak web sitesi ondan kurtulabilir. Giden geri bağlantılardan kaçının. Geri bağlantıların geçmişini izlemek için web yöneticisi aracını kullanın. İyi ve kötü bağlantıları filtrelemeye yardımcı olurlar. Kaliteli içeriğe vurgu yapın. Anahtar kelime yoğunluğunu uzak tutun. Anahtar kelimelere varyasyon getirin

Google’ın Penguin algoritmasını tanıttığı 2011 yılında bazı web siteleri için ne kadar kötü bir aşamaydı! Etkisi ile neredeyse% 3 web sitesini attı (shoutmeloud.com’a göre). Web sitelerinin yaklaşık% 12’si zaten Panda saldırısı ile karşı karşıyaydı. SEO’nun makyajına hazırlandığı zamandır.

Bir web yöneticisi penguen saldırısı olup olmadığını nasıl belirler?

Etkilenen siteler gerçekte ne yaptı? (Herhangi bir suç işlediler mi?) Etkilenen bölgelere ne oldu? Ceza ödediler mi?

Önce üçüncü sorunun cevabını vereyim. Evet, etkilenenler ceza ödemek zorunda kaldı. (Belki de, birkaçı hala ceza ile karşı karşıyadır!).

Uzun zamandır iyi sıralamalarından vazgeçmek zorunda kaldılar. SERP’ler en üstteki aramalarda sabitleyene kadar alan sağlamadı. Hatta bazı yüksek kaliteli siteler nofollow dizinine girmelerine izin vermedi. Ve siteler sağlayan kötü kalite bağlantı boş bağlantı değeri kaldı.

Bunun bir web sitesine penguen saldırısı olduğunu gösteren nedir?

Şimdi, arama motorunun neden onları cezalandırdığını fark etmeye değer. Cevabı penguen saldırısını tanımlamak için benzeri görülmemiş sinyalleri gizlediğinden bu soruya dikkat edin.

Aşağıdaki noktalarda penguen cezasının nedenlerini inceleyelim. Bu noktalar, düzeltilmesi gereken gri alanlar hakkında ipuçları verecektir.

İnce içerik

Doğal olmayan bağlantı metni

Kötü / alakasız geri bağlantılar

Doğal olmayan bağlantı piramidi

Aşırı optimizasyon

Siyah şapka teknikleri (gizli bağlantılar)

Anahtar kelimeler doldurma

Saçma / yinelenen içeriğe sahip web siteleri bağlayın

Gerçekten, arama motoru web-spam ile mücadele çağırıyor. Bu, arama sonuçlarıyla oyun oynamaya çalışan spam göndericilerin yolunu kısıtladı.

Aslında Penguen algoritması nedir? Nasıl çalışır?

Başlangıçta söylendiği gibi 24 Eylül 2011, Penguin algoritmasının açıklandığı tarihtir. Bir bağlantı filtresi görevi görür. Bağlantı kurma en yaygın SEO stratejisidir. Web yöneticilerini benzersiz çevrimiçi itibarı ile silahlandırıyor. Birinin geri bağlantıları ne kadar fazla olursa, o kadar popüler olacaktır (bu yüzden itibar kesinlikle gelecektir).

Bazı web yöneticileri yüksek kaliteli web sitelerinin sıralamalarını manipüle etmek için yoldan çıkarlar. Bu tür enfekte olmuş web ustaları siyah şapka seo’ya atılır. Toplu olarak bağlantılar satın alırlar ve yüksek rütbe istedikleri web sitesine yapıştırırlar. Aramalarda sıralama elde etmenin kısayolunu bulurlar.

Elbette, hayallerini kısa sürede yerine getirirler, ancak kısa ömürlü kalırlar. Google bu tür yanlış web uygulamalarını izlemeye devam ediyor. Ve penguen algo uygulayın. Yakında, ünü geçici hale gelir.

Etkileri geri alınırsa, web sitesi sonsuza kadar yasaklanabilir.

Bununla nasıl başa çıkabilirim?

Bağlantı metni dağıtımında varyasyonları tanıtın: Bir web geek’in bağlantı metnini kontrol etmesi birincil işlevdir. Bazen, birkaç uzman aynı bağlantı metnini çeşitli bloglarda veya makalelerde tekrarlamaktan aptalca bir hata yapar.

Elbette promosyon onun ilk endişesidir. Ancak aynı eylem, formülasyonuna varyasyonlar getirerek de yapılabilir. ‘Daha ucuz premium kalite halılar’ ifadesini tekrar tekrar kullanmak yerine, uzun kuyruklu anahtar kelimeler (daha ucuz fiyatlarda üstün kaliteli halılar veya ucuz fiyata yüksek kaliteli halılar gibi) gerekir. Doğal görünecek ve organik trafik çekecektir.

Bu nedenle, çeşitlilik her zaman bağlantı metninde olmalıdır.

Kaliteli İçerik Üzerine Çalışma: İnce içerik boktan daha az değildir. Yani, içeriğin yinelenmesinden uzak durun. Bazı web siteleri (makale Free Article Spinner) birçok kusuru olabilen yeniden yazılmış içerik sağladığından, eğrilmiş içerikten kaçının. Yaratıcı fikirlerle orijinal içerik oluşturun. Arama motorları için değil kullanıcılar için sıkıcı metin yerine bilgilendirici tutun. Okunabilirliğini artırmak için en uygun başlık etiketlerini kullanın.

Kötü geri bağlantılara dokunmak için Web Yöneticisi Aracını kullanın: Arka bağlantıların analizini yakalamak için Web Yöneticisi veya benzeri herhangi bir araç. Bir örnek ver. Ünlü web meraklısı Neil Patel, ücretsiz ve ücretli (birden fazla web sitesinin analizi için iyi) Fruition Google Penalty aracını kullanmanızı önerir. Bağlantıları ve ayrıca bağlantı metnindeki varyasyonları filtreler. Bu araç, web sitesinin algo saldırısından etkilendiğini gösterir.

İyi ve Kötü Bağlantıları Filtrele: Binlerce günlük trafiği olan web siteleri, bilmeden iyi olanlarla kötü geri bağlantılara sahiptir. El ile veya web yöneticisi aracı kullanılarak bu sorunun üstesinden gelinebilir. Tüm geri bağlantıların profilini taşır. Web sitesini etkileyen değeri sulandıran kötü olanları filtreleyin. Örneğin, sağlık temelli web sitesinin teknoloji tabanlı web sitesinden gelen bağlantıları varsa, alakasız olarak kabul edilecektir. Bu nedenle cezalandırılmaya değer. Kötü geri bağlantıları reddet: Kötü geri bağlantıları reddet. Alakasız olmasına izin verme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir