yazılım

Yazılım Dilleri Nasıl Oluşturulmuştur?

Yazılım Nasıl başladı? Bir makineye kazandırılan işlem gücü yani elektriğin kontrol edilebilmesi ile başladı. Bugün kullandığımız bilgisayar parçalarında özellikle işlemcide sayamayacağımız kadar transistör yani elektrik akımını yönlendiren milyonlarca kapı bulunmaktadır dünyada ilk mikro işlemcide bile 2 bin küsür kapı vardı. Teknolojik aletler küçülmeye başladıkça açtığımız kapıların haddi hesabı tutulamaz miktarda yükselmeye başladı haliyle daha çok veriyi daha kısa sürede işleyebilir olduk. Aslında ilk yazılım dilinin ucu ister istemez işlemciye çıkmaktadır çünkü mikro işlemcilerde kullanılan makine… Daha fazlasını oku »Yazılım Dilleri Nasıl Oluşturulmuştur?

Yazılım Analisti Nasıl Olunur?

Yazılım Nedir? Yazılım en temel hali ile teknoloji üretiminde ve üretilen tüm ürünlerde o sistemin çalışmasını sağlayan bir kodlamadır. Bu kodlamalar bütünüyle bir yazılım oluşturmaktadır ve her satırında bir işlev gizlenmektedir. En basit bir işlem yapan teknolojik üründe bile satırlarca kodlama yer alabilmektedir. Mobil cihazlarınızda sadece bir uygulamaya girip herhangi bir işlevi yerine getirmek bile çokça kodlama barındırmaktadır ve tüm bu işlevlerin hepsi önem arz eder. Yazılım Analisti Nedir? Yazılım analistleri birçok iş alanında da olduğu… Daha fazlasını oku »Yazılım Analisti Nasıl Olunur?

Yazılım Nasıl Satılır?

Ülkemizde 4000 kadar bu firmalardan bulunmaktadır. Bu firmaların yeterlilik düzeyleri ve denetimleri tam olarak yapılmasa da giderek önemi anlaşılmaktadır. Bu firmaların büyük bir çoğunluğu ihracat yapmak, yurt dışına da pazarlamalar yapmak istiyor. Bu sektörüne Türkiye de tam olarak bir sanayi dalı olarak bakılmamaktadır. Buna karşın, bazı firmalar şu alanlarda: savunma, sağlık boy gösterirler. Artık  firmalar hedef olarak uluslararası pazarları gözüne kestirmeli ve uluslararası alanlara açılmalıdır. Bunun içi seminerler, toplantılar, ulusal ajanslara katılabilirler. Ayrıca TOBB ve… Daha fazlasını oku »Yazılım Nasıl Satılır?