Bağlantı Popülerliğini Artırma

Bağlantı popülerliği daha iyi arama motoru sıralaması için önemli bir bileşendir. Bu makalede, bağlantı popülerliği ve arama sonuçları arasındaki ilişki ve bundan nasıl yararlanabileceğiniz incelenmektedir.

Arama motorları internete giriş kapısıdır; potansiyel müşterilerin ihtiyaç duydukları ürünleri ve hizmetleri bulmak için kullandıkları ilk araçtır. Bu yüzden link popülaritesi çok önemlidir. Müşteriler web sitenizi bulamazsa, satış yapma olanağınız yoktur.

Muhtemelen alevlerin bir link hakkında popüler olduğunu merak ediyorsunuz! Tek kelimeyle, bol! Bağlantı popülerliği, arama motorları tarafından web sitenize atanan sıralamayı ifade eder ve anahtar kelimeler bir arama motoruna girildiğinde sayfanızın aldığı sıralamayı belirler. Muhtemelen merak ediyorum, bağlantımı nasıl popüler hale getirebilirim?

Arama motorları isteğe bağlı, durum ve ilgili, kaliteli sitelerden sayfalarına bağlantıları olan sitelere sıralama verir. Bu basit bir formül ama çok önemli bir formül. Google sistemi oluşturdu ve şimdi neredeyse en popüler arama motorlarının tamamı, web sayfalarınızı dizinlerinde sıralamak için kullanıyor.

Anahtar kelimeniz ne kadar sık ​​kullanılırsa, bağlantı popülaritesine ulaşmak o kadar zor olacaktır, ancak bu adımı gerçekleştirmeden, sitenizin hiçbir zaman hiçbir arama motorunda yüksek derecede sıralanmayacağından neredeyse kesindir. Ama cesaretiniz kırılmasın; en rekabetçi anahtar kelimeleri kullanarak bağlantı popülerliği elde etmek için denenmiş ve gerçek yolları vardır.

Bilmeniz gereken birkaç şey var. Birincisi, diğer web sitelerinin çok sayıda ile bağlantı kurmak, bağlantı popülerliğini elde etmeyecektir. Aslında, bunun tam tersi bir etkisi olabilir. Bu, özellikle “link farms” dan başka hiçbir şey olmayan web siteleriyle ilgili olarak geçerlidir – ayrım gözetmeyen satırlar satır satır içeren sayfalar. Eğer bir bağlantı çiftliği ile ilişkili ise arama motorları agresif bir şekilde web sitenize karşı ayrımcılık olabilir, bu yüzden onlardan uzak durun!

Akılda tutulması gereken bir sonraki şey, bağlantı verdiğiniz sitenin kalitesidir. Ziyaretçilerinizin gördüğü rezervasyonlarla ilgili hiçbir zaman bir sayfaya bağlantı vermeyin. Web sitenizin görünmesini istediğiniz son şey, gelişigüzel ve ucuzdur. Düşük kaliteli sitelere bağlantı vermek, tamamen yok etmezseniz, yalnızca bağlantı popülerliğinizi azaltacaktır.

Bu yüzden en yüksek bağlantı popülerlik elde etmek ve tüm popüler arama motorlarında yıldız durumu için sıralamanızı geliştirmek için ne yapmanız gerekir.

İlk adım ve ayağınızı kapıya getirmenin en hızlı yolu, Open Directory Project ve Yahoo gibi popüler bir dizinde bir liste almaktır. Siteniz işle ilgili ise, Yahoo’da listelenmek isteyeceksiniz ve size yılda 300 dolara mal olacak olmasına rağmen, iyi harcanan para olacaktır. Siteniz ticari değilse, giriş ücretsiz olacaktır, ancak listeyi gerçekten alması zaman alacak ve takip edecektir. Open Directory, size işle ilgili veya ticari olmayan, ancak sitenizi listelemeden önce bir sürü takip sorgusu yapmaya hazır olup olmadığınızı gösteren ücretsiz bir giriş sağlar.

Uygun kategorinin en üst seviyesinde yer almayı hedefliyorsunuz ve bu sadece sağduyulu. Örneğin, şirketiniz hiçbir yerde, Tiny State’in ortasında yer alan bir Alpaca çiftliğinden Alpaka yünü gönderiyorsa, girişinizi “Hiçbir Yerden Perakendeciler, Tiny State” e GÖNDERMEYİN. BÜYÜK HATA! Tüm yapmanız gereken biraz daha derin bakmak ve girişinizi “İnce Alpaka Yünü” kategorisine göndermek. Kendinizi sadece kültür ve kalite ile ilişkilendirmeyeceksiniz, aynı zamanda ulusal bir kategoride listeleneceksiniz.

Dizin listelerine ulaştıktan sonraki adım, bağlantı popülaritenizi artıracak diğer kaliteli siteleri bulmaktır. Sizinkiyle bir şekilde alakalı siteleri bulmaya çalışın, bu nedenle sadece bağlantı popülerliğiniz artacak, aynı zamanda müşteri tabanınız da genişletilebilir. Rakiplerinizden kaçınmak ve sitenizin ziyaretçileri için yararlı olan siteleri aramak istiyorsunuz. Şimdi Alpaka Yünü sitesi örneğine bakalım. Örgü malzemeleri satan bir siteye bağlanmak ziyaretçilerinize yardımcı olacaktır ve örgü tedarik sitesinin sitenize bağlantı kurmak istemesi de daha fazladır. Web sitenizin trafiğiyle alakalı bir siteye bağlantı vererek, hem sitenizin iş beklentilerini hem de bağlantı popülerliğini artırıyorsunuz.

Tüm siteler diğer sitelere bağlantı vermek istemez, bu nedenle olası bağlantı ortaklarını ararken biraz araştırma yapmanız gerekecektir. Google, aramanız için mükemmel bir başlangıç ​​noktasıdır. Kaliteli müşterilerin kendi sitenizi bulmak için gireceğini düşündüğünüz anahtar kelimeleri girdiğinizden emin olun. Unutmayın, kriterleriniz kaliteli, yüksek dereceli, bağlantı veya kaynak sayfasına sahip rakip olmayan web siteleridir. Bu sitelere gidin ve objektif olarak değerlendirin. Ürünün kalitesine, grafiklere ve kullanım kolaylığına bakın. Ardından, bağlı oldukları diğer sitelere göz atın ve kendi sitenizin kalabalığa uygun olup olmadığını belirleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir