Backlink Sayısı Nedir?

Backlink

Bir web siteniz var ve bu alanın reklamını yapmanın, ziyaretçi çekmenin en etkili yöntemlerinden biri de backlink almaktır. Bu kavrama web sitenizi başka bir web sitesinde sergilemek de diyebiliriz. Siteniz içeriğinize uygun konular üreten başka sitelerde ne kadar çok öne çıkarsa size gelecek trafik de o derece artacaktır. Sitenizin başarıyı hedeflemesi için doğru bir planlama yapılmış backlink yöntemi uygulanmalıdır. Kaliteli sitelerden alacağınız backlinkler site performansınızı artıracak, Google sıralamalarında üst sıralara çıkmanıza yardımcı olacaktır.

Backlink Sayısı Nedir?

Güvenli ve kaliteli içerikler üreten sitelerden size gelecek olan backlink yönlendirmeleri web sitenizin kaliteli bir duruş sergilediğini ve ziyaret edilmesinde sakınca olmadığının göstergesi olacaktır. Bu detayda backlink sayısı da önemlidir. Bu sayı, web sitenize başka sitelerden köprü oluşturma, bağlantı verme sayısı olarak anlamlandırılabilir. Alanınıza uygun bir web sitesinin footer kısmında ya da yazı içeriğinde direkt site linkinizin paylaşılması ve size bağlantı oluşturulması, hele ki bu bağlantı sayılarının çeşitli web siteleri içeriklerinde birden fazla olması sizi Google sıralaması ve seo açısından memnun edici bir seviyeye taşıyacaktır. İçeriğinizin özgünlüğü kalite olarak aranan bir değer olsa da baclink sayısı arama motorları ve kullanıcıların dikkat ettiği bir veri olarak karşımıza çıkıyor.

Backlink Bağlantısı Nasıl Olur?

Backlink terimini web sitenizdeki herhangi bir url adresinin başka bir sitede yayınlanması olarak görebiliriz. Url adresiniz bir metin içerisine köprü bağlantı olarak da backlink verilebilir. ”Ahmet eve geldi” gibi bir cümle içerisinde ”eve” kelimesine sitenizin herhangi bir url bağlantısı backlink olarak köprü verilebilir. Web sitesi olan ve teknik işlerden az çok anlayan herkes backlink  alışverişinde bulunabilir.

Hangi Sitelerden Backlink Alabilirim?

İnternet ortamında yayın yapan her türlü web sitesinden backlink almak mümkün olmakla birlikte siteniz üzerinde olumsuz düşünce oluşturmayacak backlinkler almak mantıklı olanıdır. Daha çok tercih edilenler genellikle soru cevapların olduğu, sürekli trafiği olan forum siteleri ve blog tarzı web siteleridir.

Backlink Almak Ücretli mi?

Kullanıcıların internette dolaşırken ilgi duydukları farklı web sitelerine yönlendirilmesini sağlayan backlink yöntemi ücretli ve ücretsiz şekilde sunulmaktadır. Ücretli olarak backlink verenler genellikle sosyal medya danışmanlığı vb. işler yapan ve kaliteli içerik üreten web siteleriyle çalışan kişiler ya da firmalardır. ”Benim web sitem kaliteli bir duruş sergilesin” diyen birçok kişi bu ücretli sistemleri kullanmayı tercih etmekte.

Ücretsiz olarak backlink veren siteler var olmakla birlikte bunlar genellikle her alanda yazar, belli bir kitleye hitap etmeyen alanlardır. Ya da karşılıklı backlink alışveriş süreci yürüterek kendilerinde öne çıkarmayı hedefleyen web siteleri de ücretsiz köprü kurabilir. Bunun yanında yine ücretsiz olarak sosyal medya paylaşım ve yorumlarına sürekli katkı sunarak ücretsiz backlinkler elde edebilirsiniz. Bu da iyi bir uğraş gerektirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir